WSPIERAMY ZUPĘ NA WOLNOŚCI

Od 2018 roku w każdą niedzielę, my – Wolontariusze i Wolontariuszki Zupy na Wolności – zbieramy się w Siemacha Spot w Centrum Handlowym Magnolia i gotujemy zupę, przygotowujemy także kanapki oraz ciepłą herbatę i kawę dla około setki osób potrzebujących i w kryzysie bezdomności. W niedziele jadłodajnie we Wrocławiu są zamknięte, więc bywa, że nasza zupa jest dla kogoś jedynym ciepłym posiłkiem tego dnia. Zupa to zaspokojenie głodu, staramy się, by smakowała jak ta domowa, ale to przede wszystkim także pretekst do rozmowy i budowania relacji pomiędzy dwoma pozornie innymi światami. Jesteśmy ludźmi różnych wyznań i profesji, których łączy wspólny cel: dobro drugiego człowieka.

Poznajcie naszych koordynatorów.

Koordynatorzy Zupy

Agnieszka

Trafiła do Zupy w trakcie pandemii i od razu została koordynatorką akcji „Buły na Wolności”, germanistka, mama Laury. Miłośniczka snowbordu, lubi podróże, mindfullnes i jogę, jest ciepłą i wyrozumiałą osobą, na której wsparcie zawsze można liczyć. Szuka kompromisów, porozumienia i dobrych rozwiązań z uwzględnieniem potrzeb wszystkich, którzy znajdują się w grupie.

 

Asia

W Zupie od samego początku. Filolożka polska i etnografka. Mama 8-letniej Poli, naszej najmłodszej wolontariuszki, która – biorąc pod uwagę stosunek zaangażowania w zupowe działania do długości życia – ma u nas najdłuższy staż. Asia robi na placu opatrunki naszym Gościom (ma na to papiery, wśród naszych Gości znana jako „siostra”), zajmuje się także kontaktem z instytucjami miejskimi, wspierającymi osoby w kryzysie bezdomności.

Gosia

Współzałożycielka Zupy. Architektka i ilustratorka. Autorka ilustracji do książki „Poprawczak nastroju”. Zaprojektowała także logo Bliżej Siebie we Wrocławiu i zilustrowała stronę stowarzyszenia. To między innymi dzięki niej możemy dziś gotować w tak wspaniałej i profesjonalnej kuchni w Siemasze.

Damian

W Zupie od 2019 roku. Chemik, na co dzień pracuje w laboratorium. Zaraża optymizmem, potrafi słuchać, to pragmatyczny i pokojowy mistrz cierpliwości i spokoju zen. Uwielbia być w ruchu. Zawsze potrafi załagodzić spory i konfliktowe sytuacje, a gdy trzeba wesprze ciepłym słowem i realnie pomoże.

Iza

W Zupie od 2019. Filolożka polska. Prowadzi zupowego facebooka i odpowiada na maile. Lubi pokonywać ograniczenia, przełamywać stereotypy i rozmawiać z ludźmi na placu, co pozwala odpowiadać na ewentualne potrzeby naszych Gości. W działaniu szuka konkretnych i skutecznych rozwiązań. Reprezentuje Zupę w Bliżej Siebie we Wrocławiu.

Justyna

W Zupie od 2019 roku. Dietetyczka, to dzięki niej nasze zupy są takie pyszne! Zajmuje się wymyślaniem, weryfikowaniem i przeliczaniem przepisów na niedzielne zupy i nie tylko. Trzyma pieczę nad stanem magazynowym produktów i zajmuje się zapisami wolontariuszy na każdą niedzielę.

Konrad

Współzałożyciel Zupy i koordynator Klubu Tygodnika Powszechnego we Wrocławiu. Ma nietuzinkowe poczucie humoru i dobrze śpiewa. Podczas jednej z pierwszych Zup, lejąc ją do misek, śpiewał „słońce świeci nad nami, ogrzewa nasze ciała promieniami”. Na co dzień pracuje w Stowarzyszeniu Twoje Nowe Możliwości i jest asystentem osób z niepełnosprawnościami.

Marta

W Zupie od 2019, jest italofilem, a to oznacza, że kocha wszystko, co związane z Włochami. Podróżuje i zwiedza kolejne, nieodkryte jeszcze zakątki Italii i zaraża innych swoją pasją do tego kraju i języka. Lubi aktywnie spędzać czas, zwłaszcza latem, na świeżym, ciepłym powietrzu. Słońce, morska bryza, unoszący się w powietrzu zapach oregano, rozmarynu, bazylii oraz świeżo zaparzonego espresso to coś, co pozwala jej naładować baterie i iść przez życie z szerokim uśmiechem.

Ala

Zakochana w Zupie od pierwszego wejrzenia, czyli sierpnia 2023. Ukończyła psychologię, a wiedzę psychologiczną wykorzystuje w pracy jako managerka jednej z wrocławskich korporacji i przede wszystkim w życiu. Kocha sztukę a szczególnie fotografię, a najważniejsi są dla niej otaczający ją ludzie, zwierzęta, natura i… dobre jedzenie 😉 Każdą wolną chwile spędza z bliskimi, sztuką i jej adoptowanym psem, Benkiem.

Ula

W Zupie od 2020. Konfliktowe sytuacje stara się rozwiązać dyplomatycznie i woli działać, niż mówić. Kocha każdego człowieka. Jest otwarta, wrażliwa i empatyczna. Nie zaczyna działać, póki nie przytuli każdego. Artystka, maluje po nocach, bo uważa, że kiedy świat jest cichy, jest najpiękniejszy. Od paru lat trenuje balet i śpiew. Wytatuowana od twarzy w dół i wciąż chce więcej. Opiekunka psiej istoty, Luckiego, którego kocha najbardziej na świecie.
Dołącz do zupy!
Napisz do nas wiadomość

    Znajdź nas w social mediach!
    Skip to content